сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 0
home Вести

ПИСМО-БОМБА: Експлозија во пошта во Амстердам

ПИСМО-БОМБА: Експлозија во пошта во Амстердам

Експлозија одекна во зграда на пошта во Амстердам. Полицијата се сомнева дека станува збор за писмо-бомба.

Според првичните информации од полицијата, во експлозијата никој не е повреден.

Засега нема други детали за настанот.

Коронавирус