сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 131
home Вести

Пијан Русин сакал да си ја врати девојката, па направи хаос: Ја запалил нејзината куќа за да испадне херој (ВИДЕО)

Пијан Русин сакал да си ја врати девојката, па направи хаос: Ја запалил нејзината куќа за да испадне херој (ВИДЕО)

Пет лица завршиле во болница откако маж од Сибир ја запалил куќата на својата девојка.

Русинот во обид да ја врати саканата, зготвил план како да го запали местото каде таа живеела, а потоа да ја спаси и да испадне херој на денот.

Русинот сега се соочува со казна од пет години затвор.

Несреќниот Ромео, како што го нарекуваат руските медиуми, на полицијата им кажал дека бил под влијание на алкохол кога ја запалил куќата.

Подоцна полицијата го пронашла Русинот во една од околните кафани и го уапсила. Властите против него покренале кривична истрага, прогласувајќи го инцидентот како хулиганство.

Коронавирус