петок, 9. јуни 2023. Вести денес: 42
home Вести

Петмина загинати во престрелка на фарма

Петмина загинати во престрелка на фарма

Пет лица загинаа за време на престрелка на фарма во Ростовската област, јавија руските медиуми. Во инцидентот се ранети и две други лица.

Според информации од полицијата, конфликтот го предизвикале локални жители, а причината била кавга за пасишта.

Учесниците во иницидентот употребиле ловечко оружје, а како резултат на пукањето пет лица загинале на лице место, додека други двајца со рани биле префрлени во болница.

На местото на инцидентот веќе работи истражно-оперативна група и се утврдуваат околностите заради кои дошло до него.