четврток, 21. јануари 2021. Вести денес: 99
home Вести

Петмина повредени при ракетен напад во градот во кој за два месеци ќе се одржи Евровизија!

Петмина повредени при ракетен напад во градот во кој за два месеци ќе се одржи Евровизија!

Најмалку пет лица се повредени во пожар што изби откако ракета погоди една куќа северно од Тел Авив, соопшти утрово израелската полиција.

Израелската војска без да наведува детали соопшти дека е регистриран ракетен напад од Појасот Газа,

Погодената куќа се наоѓа во Мишмерет, село 80 километри од Појасот Газа, кое е ретко мета на ракетни напади.

Коронавирус