понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 152
АКТУЕЛНО

Скопје БЛОКИРАНО, Данела Арсовска со СПЕЦИЈАЛЦИ се брани од СКОПЈАНИ и новинарските екипи

home Вести

Пет лица загинаа при уривање на зграда во Шангај

Пет лица загинаа при уривање на зграда во Шангај

Во зградата која денеска се урна во финансискиот центар на Шангај загинаа пет лица, а 14 се извлечени од под урнатините.

Спасувачката служба соопшти дека зградата во дистриктот Чангнинг во моментот кога се урнала била во фаза на реновирање, со цел во неа да се отвори салон за продажба на автомобили.

Причина за уривањето на објектот се уште не е позната.

Коронавирус