петок, 17. септември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Пентагон наложи носење заштитна маска на затворено

Пентагон наложи носење заштитна маска на затворено

Пентагон соопшти дека ќе наложи носење заштитна маска во објектите на министерството за одбрана, односно во подрачјата каде постои сериозно зголемување на бројот на заболени од Ковид-19 и трансмисија на вирусот.

Оваа одлука е донесена по советите објавени од Центарот за контрола и превенција на болести, а во врска со носење маска за вакцинирани американски граѓани, пренесува Ројтерс.

Коронавирус