вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 9
home Вести

Пелоси негативна на Ковид-19

Пелоси негативна на Ковид-19

Спикерот на Претставничкиот дом на САД, Ненси Пелоси е тестирана негативно на Ковид-19, соопшти нејзиниот кабинет.

„Од безбедносни причини, Пелоси беше тестирана на Ковид-19 во медицинскиот центар на Капитол“, објави заменик-шефот на Кабинетот, Дру Хамил на Твитер.

„Д-р Монахан штотуку ја извести претседателката дека има негативен резултат”, наведе тој.

Пелоси е втора на уставната листа ако претседателот Доналд Трамп и потпретседателот Мајк Пенс не се во можност да управуваат со државата поради здравствени причини.

Пенс веќе е потврдено дека има негативен резултат за Ковид-19.

Коронавирус