понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 140
home Вести

Пекинг слави: Во болниците нема повеќе пациенти со Ковид-19

Пекинг слави: Во болниците нема повеќе пациенти со Ковид-19

Во болниците во Пекинг, првпат од почетокот на пандемијата на коронавирусот во Кина, нема повеќе пациенти со Ковид-19.

Последните двајца пациенти кои биле лекувани од коронавирус се пуштени од болница, соопшти Одборот за здравствена заштита во Пекинг.

Од почетокот на епидемијата во Кина, во Пекинг се регистрирани 935 случаи на заболени со овој вирус.

Коронавирус