четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 1
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Вести

Педофил киднапираше девојче, а потоа се појави ова дете-херој (ВИДЕО)

Педофил киднапираше девојче, а потоа се појави ова дете-херој (ВИДЕО)

Тинејџер (16) спасил девојче (9), киднапирано од осуден педофил, откако го слушнал очајниот плач за помош на улицата, пренесува DailyMail.

Вјачеслав Дорошенко одел по снегот во Иркутск, Русија после тренингот во кошарка, кога видел еден човек во педесеттите години како грабнува девојче и ја турка во неговиот автомобил.

Надзорните камери го фатиле тој страшен момент, а педофилот подоцна, по апсење, демонстрираше на кукла дека го киднапирал девојчето.

Тинејџерот рекол дека видел сè и го слушнал девојкчето како вреска и бара помош.

-Брзо се свртев и видов едно возрасно и се стрчав кон него, му реков што се случило и трчавме кон автомобилот на грабнувачот, рекло момчето.

Човекот од кого Вјачеслав побарал помош во тој момент го загревал моторот на неговиот автомобил по смената во фабриката.

-Очигледно беше дека момчето се исплашило, рекол Глеб Сизик.

„Брзав кон тој автомобил. Сакав да видам како ќе реагира тој маж. Штом момчето и јас започнавме да се приближуваме до автомобилот, возилото нагло тргна и возачот се одвезе“, рекол тој.

Тогаш Вјачеслав исто така влегол во автомобилот на Глеб и го следел грабнувач педофил, кој во 2017. година бил ослободен од затвор по две осуди за силување, за што издржал затворска казна.

Педофилот го одвезол својот автомобил до една слепа уличка, а Глеб го блокирал пролазот.

Тие веднаш се соочиле со човекот кој го ослободил девојкчето и рекол: „Бев збунет. Мислев дека тоа е сестра ми“.

Девојчето плачело, а Глеб дошол да и помогне.

Парламентарни избори 2020