среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 172
home Вести

Папата и големиот имам прославија со бакнеж в уста (ФОТО)

Папата и големиот имам прославија со бакнеж в уста (ФОТО)

Откако повикаа на светски мир, папата Френсис и големиот имам шеик Ахмед ал Тајеб ги изненадија верници бакнувајќи се во уста. На меѓурелигискиот состанок во понедлникот во Абу Даби, Обединетите Арапски Емирати во понеделникот, верските водачи го потпишаа документ за борбата против екстремизмот, повикаа на мир и се бакнаа.

Луѓето беа изненадени од глетката на двајца машки верски лидери кои се бакнуваат во земја каде што се забранети јавни прикажувања на љубовта, а да не споменуваме од истите полови односи, кои се казнуваат со затвор, тепање, тортура и дури депортација за не-граѓани.

По оваа фотографија грст коментри на социјалните мрежи.

Локални избори 2021