сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 81
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Вести

Папата Франциско во божиќна посета на претходникот Бенедикт

Папата Франциско во божиќна посета на претходникот Бенедикт

Папата Франциско, по повод Божиќ, го посети својот претходник – Бенедикт 16 во неговата резиденција, соопшти Ватикан.

Двајцата пати разговарале во манастирот „Матер Еклезија“ во Ватиканските градини. Германецот Бенедикт (91) живее во манастирот по неговото повлекување од Светиот престол во февруари 2013 година.

Папата Франциско и претходните години го посетуваше Бенедикт за Божиќ.

Коронавирус