вторник, 2. март 2021. Вести денес: 147
home Вести

Пантер ги вознемири жителите на Лил

Пантер ги вознемири жителите на Лил

Паника настана вчера во францускиот град Лил, поради црн пантер кој бил забележан како се движи на покривот на зграда во предградие на градот.

Околното население немоќно и исплашено, само гледало како животното влегувало и излегувало низ отворените прозорци на зградата.

Пантерот бил фатен по околу еден час откако бил забележан. Нема жртви и повредени. (МИА)

Коронавирус