сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 9
home Вести

ПАНИКА: Волк побегна од резерват во близина на училиште, полицијата го бара

ПАНИКА: Волк побегна од резерват во близина на училиште, полицијата го бара

Волк избега од резерват за диви животни, кој е во близина на училиште во Рединг, јужна Англија.

Полицијата го бара животното, кое избегало откако силните ветрови ја урнале оградата на резерватот.

На учениците им е забрането да излегуваат надвор од училиштето, а на граѓаните им е порачано да не му приоѓаат на волкот ако го забележат.

Полицијата соработува со вработените во резерватот во обид да го најдат волкот, еден од десетте кои живеат во тоа живеалиште за диви животни.

Коронавирус