вторник, 20. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

Паника во Ватикан: Папата се заглави во лифт, интервенирале пожарникари!

Паника во Ватикан: Папата се заглави во лифт, интервенирале пожарникари!

Папата Франциск денеска останал заглавен во лифт околу половина час.

Како што пренесуваат странските медиуми, настанот се случил во еден од лифтовите во Ватикан, по што интервенирале противпожарни екипи.

Случката предизвика Папата да задоцни на пладневното обраќање кон верниците на плоштадот Свети Петар, поради што им се извинил на насобраните.

Коронавирус