петок, 4. декември 2020. Вести денес: 63
home Вести

Паника во Лондон: Со нож избоде 5 лица, а полицијата го застрела пред сите (ВИДЕО)

Паника во Лондон: Со нож избоде 5 лица, а полицијата го застрела пред сите (ВИДЕО)

Британските медиуми пренесоа дека се забележани панични сцени во Лондон Бриџ по дојава за истрели.

Еден маж извлекол нож на Лондон Бриџ, по што полицијата пукала во него, а на местото на инцидентот се наоѓаат голем број полициски возила.

Новинарот на Би-Би-Си, Џон Мекманус вели дека видел група мажи како се расправаат на мостот. Кога пристигнала полицијата, се слушнале истрели.

Полицијата ги советуваше граѓаните кои се во близина да ги следат нивните инструкции.

Коронавирус