четврток, 22. октомври 2020. Вести денес: 75
home Вести

Паника во Белата куќа – член на кабинетот на Мајкл Пенс заразен со вирусот

Паника во Белата куќа – член на кабинетот на Мајкл Пенс заразен со вирусот

Член на кабинетот на американскиот потпретседател Мајк Пенс е позитивен на коронарниот вирус, соопшти Белата куќа.

Кабинетот на Пенс во петокот вечер извести за резултатите од тестот, пренесува Ројтерс, истакнувајќи дека името на заразениот не е објавено во соопштението

„Понатамошното следење на контактите се истражува согласно упатствата на Центрите за контрола и превенција на болести“, рече потпретседателот Кети Милер. Пенс ја предводи работната група на Белата куќа за борба против епидемијата на вирусот корона.

Коронавирус