сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 50
home Вести

ПАНИКА НА ТАЈМС СКВЕР: Во пукање сред бел ден ранети повеќе лица, меѓу нив и четиригодишно девојче (ВИДЕО)

ПАНИКА НА ТАЈМС СКВЕР: Во пукање сред бел ден ранети повеќе лица, меѓу нив и четиригодишно девојче (ВИДЕО)

Неколку лица беа повредени во пукање на Тајмс Сквер во саботата среде бел ден.

Случајни минувачи, меѓу кои и четиригодишно девојче беа погодени од залутани куршуми во Њујорк сред бел ден во шокантно пукање поради кое туристите панично бегаа на сите страни.

Една девојка била погодена во нога, жена во средни години во стапало и никој не бил во животна опасност, соопштила полицијта.

Пукањето се случило откако неколкумина се скарале, а еден од нив извадил пиштол и започнал да пука, соопшти полицијата.

Коронавирус