понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 185
home Вести

Паника на Јадранот: Покрај брегот снимена голема риба, капачите во шок (ВИДЕО)

Паника на Јадранот:  Покрај брегот снимена голема риба, капачите во шок (ВИДЕО)

Во хрватскиот Бакарски залив беше снимена голема риба за која се мислеше дека е ајкула, а настанала узбуна помеѓу пливачите.

Од институтот за океанографија и рибарство порачаа дека најверојатно станува збор за голем примерок на туна, а не за ајкула, пренесуваат хрватските медиуми.

На местото каде што е снимана големата риба, секојдневно има пливачи, а судејќи по реакциите, големата риба ги исплашила капачите и ги истера од водата.

Коронавирус