вторник, 17. мај 2022. Вести денес: 156
home Вести

ПАНИКА НА БИНАТА: Обожавател сакаше да го прегрне Ердоган, а потоа настана хаос (ВИДЕО)

Обожавателот на Ердоган се обидел да го прегрне турскиот претседател, но тоа не му било дозволено од телохранителите, кои веднаш го привеле.
ПАНИКА НА БИНАТА: Обожавател сакаше да го прегрне Ердоган, а потоа настана хаос (ВИДЕО)

Непознат маж кој што се појавил на сцената на која што говорел турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган предизвика паника и бурна реакција на обезбедувањето, објавија турските медиуми.

Обожавателот на Ердоган се обидел да го прегрне турскиот претседател, но тоа не му било дозволено од телохранителите, кои веднаш го привеле.

Инцидентот се случил во провинцијата Сирнак, непосредно пред заминувањето на Ердоган на еднонеделната турнеја во Африка.

Приведениот набрзо бил пуштен, откако објаснил дека негова единствена цел била да го прегрне трускиот претседател, но не бил разбран.

Коронавирус