сабота, 15. мај 2021. Вести денес: 0
home Вести

Паднала од 18 кат, никој не знае како: Почина првата секретарка на швајцарската амбасада во Иран

Паднала од 18 кат, никој не знае како: Почина првата секретарка на швајцарската амбасада во Иран

Педесет и едногодишната прва секретарка на швајцарската амбасада во Техеран и второрангирана во швајцарската дипломатска мисија во Иран почина денес откако паднала од 18-тиот кат на зградата во која живеела.

– Ова е првиот секретар на швајцарската амбасада во Иран – потврди претставникот на иранската служба за итни случаи Модјата Каледи во изјава за иранската агенција Мер, пренесува Ројтерс.

Засега нема информации за околностите на нејзината смрт.

Коронавирус