сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 32
home Вести

Падна јужнокорејски авион, властите трагаат по леталото

Падна јужнокорејски авион, властите трагаат по леталото

Јужнокорејски авион Ф-15 се срушил во планините на југот на државата, соопштија тамошните воздухопловни сили.

Во авионот имало двајца пилоти по кои во моментот се трага.

Засега не се знаат причините за падот на леталото, ниту дали пилотите се катапултирале од авионот, пренесува АП.

Како што се наведува, локацијата на авионот се уште се пребарува.