среда, 24. февруари 2021. Вести денес: 131
home Вести

Падна авион во Шведска, загинаа девет лица

Падна авион во Шведска, загинаа девет лица

Девет лицаа загинаа откако се сруши авион во Шведска кој превезувал подобранци, соопшти локалната полиција.

Авионот се срушил веднаш по полетувањето во близина на градот Умеа, на север од Шведска, пренесува Ројтерс.

Во падот загинаа сите девет лица, колку што биле во авионот.

Не е позната причината за несреќата.

Коронавирус