сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 55
Во живо

Трибина на ВМРО-ДПМНЕ: Гоце е Македонија

home Вести

Овој човек е монструм: Силувал и убил 11 лица, најмалата жртва му е 8-годишно дете (ФОТО)

Овој човек е монструм: Силувал и убил 11 лица, најмалата жртва му е 8-годишно дете (ФОТО)

Тој е уапсен во 2016 година во својата продавница за прехрамбени производи, врз основа на ДНК анализа.

Кинескиот суд во петокот го осуди на смрт 54 годишниот маж, поради силување и убиство на 11 жени и девојчиња во период од 14 години, пренесува кинеската државна телевизија.

-На Гао Ченгјонг му се судело за повеќе убиства, силувања, кражби и тешко оштетување на мртвите тела, пренесува англиската државна телевизија.

Најмалата негова жртва имала само 8 години.