понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 80
home Вести

Оваа земја е голем победник: Сите заразени со коронавирус во неа се излечени

Оваа земја е голем победник: Сите заразени со коронавирус во неа се излечени

Откако се излечија сите 11 лица заразени со коронавирус, сега на Гренланд нема ниту еден позитивен.

Во моментов тоа е единственото место во светот каде имало епидемија на коронавирус, а сите пациенти се излечени.

Коронавирус