петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 103
home Вести

Оваа мајка е монструм на годината: Си ја убила ќерката за да му се освети на сопругот

Оваа мајка е монструм на годината: Си ја убила ќерката за да му се освети на сопругот

Една мајка ја убила својата ќерка поради одмазда кон поранешниот маж во градот Рентон во американската држава Вашингтон.

Светлана Лаурел (52) ја застрелала својата ќерка во глава додека девојчето Натали (14) се обидувало да повика полиција откако нејзината мајка ги врзала нејзиниот брат и таткото.

Лаурел се појавила во куќата на поранешниот маж, во кој ја пуштил нејзиниот син (12).

Кога детето ја пуштило внатре, го одвела во соба каде го врзала и му ставила чорапа во уста. Му се заканила со пиштол ако вика, а за сето време говорела како неговиот татко и го уништил животот. Кога Натали и нејзиниот татко Мајкл се вратиле во куќата, Светлана држела тизер и го употребила кон нејзиниот поранешен маж, пред да го врзе.

Наводно „извекла и пиштол“ и му рекла на Мајкл „дека ќе пука во него зошто и го уништил животот“.

Натали наводно отишла на катот и од својата соба повикала полиција.

Потоа се одвивала крвавата драма, после која стигнала полицијата и ја уапсила Лаурел.

Кауцијата и е одбиена, а покрај за убиство, се товари и за киднапирање и заробување.