вторник, 20. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

Оваа бездомничка пее како најпозната оперска дива: Полицијата ја снимаше, а тоа го промени нејзиниот живот (ВИДЕО)

Оваа бездомничка пее како најпозната оперска дива: Полицијата ја снимаше, а тоа го промени нејзиниот живот (ВИДЕО)

Полицијата во Лос Анџелес ја „фатила“ Емили Замарка како среде метро ја пее познатата „O Mio Babbino Caro“.

Како што пренесуваат странските медиуми, бездомничката на почетокот не била воодушевена од тоа што полицаецот сакал да ја сними, плашејќи се за својата иднина.

Воодушевувањето од уредната бездомничка со ангелски глас брзо се проширило. Исто така, имало и такви кои освен песна, од неа сакале да слушнат како завршила на улица.

Па така, Емили за „Los Angeles Times“ открила дека од Русија се преселила во Америка кога имала 24 години, дека учела да свири на виолина и пијано, како и дека пее имитирајќи ги оперските ѕвезди од телевизија.

Од друга страна, многумина ѝ понудиле помош и се организирале за собирање разни средства.

Коронавирус