понеделник, 2. август 2021. Вести денес: 54
home Вести

Ова момче исчезна пред 10 години: Го пронајдоа мртов во супермаркетот каде што работел, деталите се бизарни

Ова момче исчезна пред 10 години: Го пронајдоа мртов во супермаркетот каде што работел, деталите се бизарни

Во еден супермаркет во Ајова е пронајдено тело на маж, заглавено во простор од околу 45 сантиметри зад замрзнувачкот.

Се утврдило дека се работи за некогашниот работник на истиот маркет кој исчезнал пред 10 години.

Полицијата вели дека ДНК анализата покажува дека остатоците му припаѓаат на Лери Ели Муриљо-Монкади (25).

Исчезнувањето на Лери го пријавија неговите родители уште во 2009-та година. Тогаш тој заминал од нивната куќа после кавга и тоа за време на силна бура. Тогаш рекоа дека многу чудно и ирационално се однесувал и сметале дека тоа е поврзано со лековите кои почнал да ги пие.

Полицијата смета декаа човечот паднал во тесниот простор меѓу ледот и ѕидот.

Според пишувањето на странските медиуми, во случај 25-годишното момче да довикувало помош никој не можел да го слушне поради бучавата која се одвивала во продавницата која се реновирала.

Обдукцијата покажала дека нема траги од насилна смрт и затоа случајот е прогласен за случајна смрт.

Коронавирус