четврток, 22. април 2021. Вести денес: 12
home Вести

Ова им се случило за прв пат во историјата на аеродромот- кога полицијата ги отворила куферите имала што да види- 80 змии, но не секакви!

Ова им се случило за прв пат во историјата на аеродромот- кога полицијата ги отворила куферите имала што да види- 80 змии, но не секакви!

Вкупно 80 живи кобри и поскоци затворени во пластични шишиња неодамна се запленети на аеродромот во Диали, Камерун, соопшти синоќа камерунската царинска служба.

Двајца шверцери од Камерун и од Нигерија на царината пред влез во авионот за Лондон покажале дрвена кутија со фалсификувана дозвола за транспорт.

Заплената се случила ноќта помеѓу 3 и 4 декември, а на пластичните шишиња со живите змии пишувало „Отровно“.

Царината на Камерун соопшти дека тоа е прва таква заплена на аеродромот во Дуали.

Коронавирус