петок, 3. декември 2021. Вести денес: 44
home Вести

Ова е таткото монструм, поради него две дечиња останаа без родители (ФОТО)

Ова е таткото монструм, поради него две дечиња останаа без родители (ФОТО)

Ова е американскиот дипломат Џејсон Риф кој ја убил својата сопруга Лола Гуломова, а потоа извршил самоубиство, бидејќи прифатила четиригодишен мандат во американската амбасада во Белград.

Брачниот пар бил пред развод и требало официјално да се заврши во петокот.

Пред закажаното рочиште, полицијата добила повик дека нешто чудно се случува во домот на парот близу американскиот универзитет во северозападниот дел на Вашингтон. Кога дошле во куќата, полицајците го нашле Риф (51), кој се имал застрелано во главата, додека во другата соба лежело безживотното тело на неговата сопруга Лола Гуломова (45).

Оставиле две малолетни девијчиња, а нивните пријатели веднаш по нивната смрт покренале иницијатива за собирање на помош на децата. Иако била целта да се соберат 10.000 долари, за само еден ден се собрани 60.000 долари.

Коронавирус