понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Ова до сега светот го нема видено: Силен земјотрес го погоди Чиле за време на протест, се се тресеше додека луѓето беа на улица (ВИДЕО)

Ова до сега светот го нема видено: Силен земјотрес го погоди Чиле за време на протест, се се тресеше додека луѓето беа на улица (ВИДЕО)

Илјадници луѓе во Чиле протестираа на улиците барајќи подобри социјални услуги, но за време на протестот се случи силен земјотрес од 6,3 степени.

На видеото се гледа како околните згради се тресат додека демонстрантите протестираат среде улица, а во еден момент панично се вознемируваат од земјотресот.

Протестот инаку помина мирно, но некои демонстранти фрлаа камења во судир со полицијата.

Коронавирус