четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Откриена бомба во трговски центар во Брисел

Откриена бомба во трговски центар во Брисел

Експлозивна направа е откриена попладнево во трговски центар во населбата Волуве во Брисел.

Претставник на белгиската полиција за МИА потврди дека станува збор за бомба.

– Проблемот е реален, изјави тој.

По откривањето на направата полицијата спроведе целосна евакуација на присутните во трговскиот центар.

Во тек е акција на специјалните полициски тимови за деактивирање на бомбата.

Коронавирус