петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 0
home Вести

Отишла да ги зголеми градите, а преживеала пекол: Додека била под анестезија, докторот направил нешто ужасно

Отишла да ги зголеми градите, а преживеала пекол: Додека била под анестезија, докторот направил нешто ужасно

Познатата руска модна дизајнерка Ерика Букова, покрена судска постапка против пластичниот хирург Јуриј Черников, кој ја силувал додека била под анестезија.

Модната креаторка на 35-годишна возраст, која е мажена, имала непријатно чувство кога се разбудила од операцијата за зголемување на градите. Во болницата во градот Самара, докторот ја силувал додека била под анестезија.

Тој тврди дека пациентката била свесна и оти не се противела. 53-годишниот доктор не негира дека имал полов однос со пациентката веднаш по операцијата за зголемување на градите. Букова е мајка на едно дете и отишла кај познатиот пластичен хирург за да го подобри обликот на градите.

Вели дека не можела да се помрдне за да се одбрани од нападот на докторот, зашто се уште била под анестезија. Била свесна дека тој ја напаѓа, но не можела да реагира.

Докторот изјавил дека морал да има полов однос со дизајнерката зашто таа го предизвикувала и цело време нозете и биле раширени.