среда, 28. јули 2021. Вести денес: 120
home Вести

Орбан му честиташе на Бајден

Орбан му честиташе на Бајден

Премиерот на Унгарија, Виктор Орбан денеска му ја честиташе победата на Џо Бајден на американските претседателски избори.

-Дозволете да Ви честитам на успехот во претседателската кампања. Ви посакувам добро здравје и продолжување на успехот во исполнувањето на Вашите обврски,се наведува во честитката на Орбан

Тој во септември ја поддржа кандидатурата на Доналд Трамп.

Коронавирус