недела, 1. октомври 2023. Вести денес: 40
home Вести

Опасно невреме во Италија: Погледнете како надојдена река дивее во ова гратче (ВИДЕО)

Опасно невреме во Италија: Погледнете како надојдена река дивее во ова гратче (ВИДЕО)

Во едно гратче во италијанскиот Апулија, големите поплави донесоа до силно беснеење на локалната река.

Како што се гледа на снимките и фотографиите на социјалните мрежи, водата од реката тече со голема брзина и се прелива на околните улици.

Можат да се видат одрони на улиците, а водата ги зафати и паркираните автомобили на патот.