среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 32
home Вести

Опасен пар: Се ожени синот на Бин Ладен, невестата е добро позната на јавноста

Опасен пар: Се ожени синот на Бин Ладен, невестата е добро позната на јавноста

Синот на поранешниот лидер на Ал каеда Осама бин Ладен, Хамза бин Ладен, се оженил со ќерката на Мохамед Ата, главниот киднапер на авионите за време на терористичкиот напад во САД на 11 септември 2001 година, потврдија од семејството.

Хамза бин Ладен е син на една од трите преживеани сопруги на Осама бин Ладен, Харија Сабаре.

Неговите полубраќа не се сигурни каде се наоѓа тој.

Семејството тврди дека немало контакти со Осама бин Ладен од 1999 година.