сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 21
home Вести

ООН: Бројот на смртни случаи во Бејрут порасна на 180 луѓе

ООН: Бројот на смртни случаи во Бејрут порасна на 180 луѓе

Бројот на смртни случаи во стравичната експлозија во Бејрут порасна на 180 луѓе а се проценува дека околу шест илјади се повредени а најмалку 30 се водат како исчезнати , соопштија денеска Обединетите нации.

Експлозијата оштети шест болници и повеќе од 20 клиники во деловите од Бејрут кои беа најтешко погодени , наведоа Обединетите нации во денеска објавениот зивештај..