понеделник, 18. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Олдтајмер влета во пешаци, тројца загинати и 20 повредени

Олдтајмер влета во пешаци, тројца загинати и 20 повредени

Три лица загинаа, а најмалку 20 се повредени кога автомобил олдтајмер излета од познатиот булевар Малекон во Хавана и влета во пешаци, соопштија кубанските власти.

Како што пренесуваат локалните медиуми, двајца од повредените се странци, но не е објавено од која националност.

Се наведува дека меѓу загинатите е и новинарот Улисес Каналес од кубанската агенција Пренса латина.

Властите ги истражуваат причините за несреќата. (МИА)

Коронавирус