сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 11
home Вести

Одобрено барањето за апсење на бразилскиот исцелител Жоао де Деус

Одобрено барањето за апсење на бразилскиот исцелител Жоао де Деус

Бразилскиот суд го одобри барањето на обвинителот за апсење на „духовниот исцелитетл“ Жоа Тејшерија де Фарија откако повеќе од 300 лица посведочија дека сексуално ги злоставувал.

Меѓу жртвите е и неговата ќерка, која изјави дека ја злоставувал од нејзината 10 до 14 година, при тоа нарекувајќи го монструм.

Тејшерија де Фарија, познат како Жоао де Деус е познат на јавноста по своите „психички операции“ и тврди дека може да излекува разни болести.

МИА