среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 139
home Вести

Од Кина за Шангајската организација заеми од 4,7 милијарди долари

Од Кина за Шангајската организација заеми од 4,7 милијарди долари

Кинескиот претседател Си Џинпинг на Самитот на Шангајската организација за соработка порача дека неговата земја нуди заеми во висина од 4,7 милијарди долари, во рамките на Организацијата.

Како што јави МИА, претходно, во неговото обраќање на Самитот рускиот претседател Владимир Путин нагласи дека антитерористичките напори се приоритет на Организацијата.

(Миа)

Коронавирус