петок, 9. декември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Објавено видео од хаос во авион на Рајанер кој летал за Задар

Објавено видео од хаос во авион на Рајанер кој летал за Задар

Објавена е видео снимка од драмата која ја преживеале патници на компанијата Рајанер на летот од Даблин за Задар по што леталото морало принудно да слета во Франкфурт.

Триесет патници се префрлени во болница, а хаосот настанал поради нагло паѓање на притисокот во кабината.

Авионот за седум минути од висина од 8.000 метри се спуштил на 3.000.

 

Qatar 2022