среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 140
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Вести

Објавена видео снимка од бродот кој беше погоден од лава

Објавена видео снимка од бродот кој беше погоден од лава

Дваесет и три луѓе се повредени и се наоѓаат во болница откако лава погодила туристички брод, јавува Би-Би-Си.

Очевидец за Би-Би-Си вели дека заедно со девојката биле на бродот за да направат фотографии од овој природен феномен кога бродот бил погоден од лава, па настанала општ хаос и паника.

Коронавирус