вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 104
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Вести

Обид за самоубиство пред Влада

Обид за самоубиство пред Влада

Маж се обиде да се разнесе со граната пред зградата на Владата на Ерменија во Ереван, но безбедносните служби го спречија, соопшти денеска Националната безбедносна служба.

Инцидентот се случи синоќа која 43-годишниот маж се обиде да влезе во зградата и да ја активира експлозивната направа.

Мажот е уапсен и против него е поднесена кривична пријава.

Се уште не се познати мотивите за инцидентот.

Коронавирус