понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Нуркачите од Тајланд објавија моќна порака која сите ја споделуваат: Денешниот ден ќе биде подолг од другите, но ќе славиме заедно

Нуркачите од Тајланд објавија моќна порака која сите ја споделуваат: Денешниот ден ќе биде подолг од другите, но ќе славиме заедно

Нуркачите од Тајланд пред почетокот на денешната акција објавија статус на Фејсбук, кој за многумина е мотивирачки.

-Денеска е 10 јули 2018 година. Ќе биде подолг од сите претходни. Ќе славиме заедно!

Шефот на спасувачката мисија на Тајланд соопшти дека 19 нуркачи влегле во пештерата како би ги спасиле преостанатите дечиња и тренерот кои се заробени во пештерата од 23 јуни.

Тој истакна, дека доколку се оди според планот, четирите деца и тренерот ќе бидат извадени во текот на денот.

Коронавирус