сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 51
home Вести

Новороденчиња ги чуваат во раце, ДОДЕКА РАКЕТИ ЛЕТААТ НАД БОЛНИЦАТА

Новороденчиња ги чуваат во раце, ДОДЕКА РАКЕТИ ЛЕТААТ НАД БОЛНИЦАТА

Новороденчиња во породилиште во Израел се изнесени од лулките и родителите и персоналот во болницата ги држат во раце, за време на нападите на Хамас во оваа зема.

Фотографии од породилиштето во Израел, според објавата на Фејсбук страницата на израелските одбранбени сили, беше направена во текот на вчерашниот ден.

Според објавата, бебињата биле изнесени од лулките за време на ракетниот напад од Газа кон централен Израел.

„Ги чуваа во утврдениот ходник додека ракети летаа над болницата.“

На страницата на Фејсбук стои: „Тоа се невини жртви на терор“.

Коронавирус