петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 183
home Вести

Новиот вид на коронавирусот откриен и во Париз

Новиот вид на коронавирусот откриен и во Париз

Генералниот директор на болничкиот систем во Париз, Мартин Хирш, утрово во интервју за телевизијата Франс 2 потврди дека во Париз е откриен нов вид на коронавирусот.

Претходно, министерот за здравство на Франција, Оливие Веран, во изјава за РТЛ наведе дека досега е потврдено присуство на новиот вид на коронавирус во 10 случаи.

Коронавирус