вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 20
home Вести

Новинар откри кој бил во хеликоптерот кој се урна вечерва

Новинар откри кој бил во хеликоптерот кој се урна вечерва

Вечерва голема трагедија го погоди Лестер, откако хеликоптерот на претседателот на клубот се урна во близината на стадионот, а сè уште нема официјална потврда кој бил во него.

Сепак, во последните минути се појавија многу шпекулации, а едни од нив се на еден новинар на англиски „Сан“, Максвел Џексон.

„Сопственикот на Лестер, спортскиот директор и пилотот се прогласени за мртви, а причините се изгореници од трет степен. Во овие моменти се известени семејствата на починатите. Тажен ден за фудбалот“, напиша новинарот.

Коронавирус