четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 32
Во живо

„Св. Климент Охридски, стожерот на македонската грамотност“

home Вести

Новинар ги „запали“ социјалните мрежи: Известувал за поплавите од вода, му ѕиркала само главата (ВИДЕО)

Новинар ги „запали“ социјалните мрежи: Известувал за поплавите од вода, му ѕиркала само главата (ВИДЕО)

Репортер од Пакистан, стана неверојатно популарен откако на интернет со појави снимка а која известува за поплавите во земјата и тоа во вода која му била до вратот.

Тој се решил на таков потег за да им покаже на луѓето дека состојбата е катастрофална.

Новинарот Азар Хусеини, извесувал од Панџаб каде овој викенд се ислеала реката Синд.

Неговиот потег предизвикал бројни реакции на социјалните мрежи, а некои сметаат дека тој треба да добие Пулицерова награда за она што го направил.

Qatar 2022