сабота, 19. септември 2020. Вести денес: 29
home Вести

Нови 727 смртни случаи во Италија за 24 часа

Нови 727 смртни случаи во Италија за 24 часа

Во Италија од коронавирус починаа 727 луѓе во последните 24 часа.

За едно деноноќие пријавени се 4.782 нови случаи на заразени со вирусот.

Досега во земјата биле заболени 110.574 лица. Во моментов, 80.572 луѓе се позитивни за коронавирус, додека 16.847 се излечени.

Вкупниот број на починати во Италија е 13.155.

Коронавирус