петок, 23. октомври 2020. Вести денес: 48
Во живо

Протест на ВМРО-ДПМНЕ против мафијата, за правда и слобода

home Вести

Нови 25.086 случаи на заразени со Ковид-19 во Франција

Нови 25.086 случаи на заразени со Ковид-19 во Франција

Во изминатите 24 часа во Франција се регистрирани нови 25.086 случаи со Ковид-19 и 122 починати лица, јави дописникот на МИА.

Според официјалните податоци, во изминатите седум дена хоспитализирани се 6.906 лица, од кои 1.204 се наоѓаат на интензивна нега. Од друга страна, идентификувани се 136 нови кластери, со што бројот на кластери кои се испитуваат достигна 1.615 во земјата.

Од почетокот на пандемијата досега во Франција се заразиле 834.770 лица.

Коронавирус