петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 192
Во живо

Централен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Штип

home Вести

Нов ураган Фабио се формирал крај брегот на Мексико

Нов ураган Фабио се формирал крај брегот на Мексико

На мексиканскиот брег на Пацификот денеска се формирал нов ураган Фабио, но метеоролозите најавуваат дека веројатно ќе премине во голема бура која, како што се очекува, нема да претставува закана за граѓаните.

Американскиот национален центар за урагани соопшти дека ураганот Фабио бил со ветар од 120 километри на час.

Центарот на ураганот е 1.125 километри јужно од јужниот врв на полуостровот Долна Калифорнија и се движел кон запад.

Коронавирус